Şiva Kimdir? Biyografisi Albümleri, Şarkıları

Oyuncu ve şarkıcı olan Şiva güzelliği, sesi ve oyunculuğuyla dikkatleri üzerine çekmeye başarmış ve hayatı merak konusu olmuştur.

Sanatçımız Şiva Behrouzfar 20 Mayıs 1991 yılında Ankara da dünyaya gelmiş soy isminin farklı olmasından dolayı aslen nereli olduğu merak edilen konulardan biri olmuştur. Şiva'nın babası İranlı annesi ise Nevşehirlidir.

Aslen İran kökenli olan sanatçı küçük yaşlarda ailesi tarafından yetenekleri fark edilince 6 yaşında tiyatro eğitimi almaya başlamıştır. Lise ve üniversite eğitimini Ankara da tamamlayan güzel sanatçı Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur. Üniversite bittikten sonra hayallerini gerçekleştirmek için İstanbul'a yerleşmiş şuan için hala Haliç Üniversitesinde eğitimine devam etmektedir.

 

Oyunculuk Hayatı

İçinde büyük bir oyunculuk sevgisi olan Şiva küçük yaşlarda tiyatro eğitimi almaya başlamış üniversitede Tiyatro bölümünden mezun olduktan sonra işinde profesyonel olmak ve kendini bu alanda daha çok yetiştirmek için işinin ehli olan usta isimlerden eğitim almaya devam etmiştir.

Yetenekli oyuncumuz Ayla Algan, Osman Yağmurdereli Sanat Akedimisi, Emre Kınay Ritüel sanat merkezi oyunculuk ve dans eğitim merkezi gibi ünlü isim ve eğitim merkezlerinde kamera önü ve oyunculuk eğitimi aldı.

2015 yılında televizyonda ki ilk oyunculuk kariyerine Küçük Ağa dizisinde başlayan sanatçı daha sonra Arka Sokaklar, Benimle Oynar mısın, Yalan Dünya ve Beyaz Show skeci kadrosunda yer almıştır.

2018 yılında ise Yeni Gelin dizisinde oyunculuğa başlayan Şiva 'Balım' karakteriyle izleyenlerin beğenisini kazanmış oyunculuğunu ön plana çıkaran dizi olmuştur. Güzelliği aldığı her rolde ön planda olmuş izleyici tarafından beğenilen oyuncular arasına girmiştir.

Günümüzde hala eğitimlerine devam etmekte ve oyunculuğu asla bırakmayı düşünmediğini bu yolda emin adımlarla profesyonel olarak oyunculuğa devam etmek istediğini birçok kez dile getirmiştir. Oyunculuğu çok sevdiğini ve bunun büyük bir tutkusu olduğunun altını çizen sanatçı oyunculuk için yaratıldığını düşünmektedir.

 

Müzik Hayatı

Güzel oyuncu yıllarca içinde tuttuğu ve uzun zamandır şarkı söyleme ve şarkı çıkarma isteğini 2016 yılında çıkardığı 'Cadı' isimli maxi single şarkısını Sır Müzik Prodüksiyonla gerçekleştirmiş oyuncu kimliğinin yanı sıra sesiyle de ön plana çıkmayı başarmıştır. Oyunculuk da olduğu gibi şarkı çıkarması içinde ailesi büyük destekçisi olmuştur.

Sanatçı 2017 yılında 2. single çalışmasını ise Murat Yaprak prodüktörlüğünde Decibel Music Company  Prodüksiyonun üstlendiği 'Kabahat' ismini verdiği şarkıyla sevenlerinin karşısına tekrar çıkmıştır. Şarkısı kısa sürede izleyiciler tarafından sevilmiş ve beğenisini toplamıştır.

Yaptığı şarkılara büyük bir titizlik ve özen gösteren Şiva şarkı sözlerinde olduğu gibi kliplerinde de özenli davranmış şarkılarının yanı sıra klipleri de ön planda olmuş ve güzelliğiyle izleyicilerini büyülemiştir.

Şiva 2017 yılında İlkan Günüç ile 'Ağlayacak' şarkısına düet yapmış. Şarkıda ki remix alt yapısıyla birçok canlı müzik ve gece kulübünde şarkısı çalmış ve beğeni toplamıştır.

 

Özel Hayatı

Şiva oyunculuk ve şarkıcılığının yanı sıra özel hayatıyla da magazin gündeminde birçok kez yer almıştır. Birçok ünlü isimle adı yan yana anılmıştır. Gurur Aydoğan, Hanım Köylü dizisinde rol alan dizinin Koptagel'i olan Toygan Avanoğlu gibi isimlerle güzel sanatçı aşk yaşamıştır.

Bir dönem İbrahim Tatlıses ve Derya Tuna'nın oğlu olan şarkıcı İdo Tatlıses ile aşk yaşayan Şiva uzun bir süre magazinin gündemin de olmuştur. İdo Tatlıses ile uzun bir birliktelik yaşayan sanatçı ilk kez Derya Tuna'nın doğum günü partisinde görüntülenmişlerdir.

Doğum Günü organizatörlüğünü sevgilisi İdo Tatlıses'in yaptığı Etilerde bulunan bir mekânda gerçekleşen partide Şiva sevgilisinin bütün ailesi ile tanışmış ve sevilmiştir. Şiva bir süre sonra İdo Tatlıses ile yollarını ayırma kararı almıştır. Şuan için güzel sanatçının hayatında biri olmadığı bilinmektedir.

Şiva Hakkında