Lara Kimdir? Biyografisi Albümleri, Şarkıları

Lara  Türk pop sanatçısıdır. Gerçek adı Fatma Nur Ergüder’dir. Lara ismini sanatçı olduktan sonra sahne adı için kullanmaya başlamıştır. Müzisyen bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Lara   2009 yılında çıkardığı albüm ile sanat dünyasına adını yazdırmıştır.  Lara 19 Mart 1979 yılında doğmuş   olup, şu anda 41 yaşındadır.  Kırıkkale doğumlu olan Lara ya da Fatma Nur Ergüder, lise mezunudur. Liseyi bitirdikten sonra Alanya’da bir dönem Hosteslik yapan ünlü sanatçı balık burcudur. Besteci şarkıcı ve söz yazarı olan ünlü sanatçının annesin Hamiyet, abisini adı ise İzzet Keskin’dir. Sanatçının abisinin mesleği ise müzisyendir.

 

Lara Eğitim Hayatı

2000’li yıllara Adam Gibi Adam, Katmer Katmer, Adam Değilsin gibi pop şarkılar ile damga vuran ünlü sanatçı Lara ilköğretimi ve liseyi Kırıkkale‘de okumuştur. Lise mezunu olan Sanatçı mezun olduktan sonra Alanya’ya gelerek burada hosteslik yapmıştır. Lara müzik dünyasına girmeden önce müzisyen abisini yanında vokalistlik yapmıştır.

 

 Lara Kariyeri

Lara’nın   müzik dünyasına nasıl girdiği ile ilgili pek bir bilgi bulunmamaktadır.  Sadece sanatçı olmadan önce abisini yanında bir süre vokalistlik yaptığı biliniyor. Ozan müzik ile anlaşarak 5 Haziran 2009 yılında ilk albümünü çıkaran Lara’nın şarkıları müzik marketler çok satanlar arasında girmeyi başarmıştır.  

 

Lara Evli Mi, Eşi Kimdir?

Lara Selahattin Ergüder ile nikâh masasına oturarak hayatını birleştiren Lara’nın bu evliliğinden sıla adında bir kızı dünyaya gelmiştir. Fakat sanatçı 2006 evliliğini bitirme kararı alarak   2006 yılında boşanmıştır. 2010 yılında ise Alanya spor takımında yer alan Okal Mordal ile evlenmiştir. Kızı sıla ise şu an da 20 yaşındadır.

 

Lara’nın 2000’den   2020’ye Kadar Çıkardıkları Albümler

Lara, Işık isimli ilk albümünü 2003 yılında çıkararak adını duyurmuştur. İkinci albümü olan Adam gibi adam adlı eserini 27 Mayıs 20058 yılında çıkarmıştır. Bu albüm aynı zamanda 4. Müyap Müzik ödüllerine girmiş ve altın albüm ödülünü kazanmıştır. Böyle ‘de şarkıcı Lara’nın kısa zamandaki büyük başarısı da tüm dünya duymuştur. 2008 yılında geldiğinde ise ünlü sanatçı Yadigâr adlı üçüncü albümünü çıkarmıştır.  Çalışmalarına hız kesmeden devam eden sanatçı   2010 yılında Yolla, adlı 4. Albümün, 2014’te 5. Albümü Maç kaç kaç 2015 ‘de 6. Albümü   Bi Sana, 2017 ‘de ise İhaneti giymişsin adlı 7. Albümünü çıkarmıştır. İhaneti Giymişsin adlı albüm Lara’nın hem son albümü hem de Single’dir.

 

 Lara Klipleri

Lara şarkıları kadar klipleri ile de sevilen ve çok konuşulan bir şarkıcı olmuştur. 200’lıi yıllara damga vuran şarkılarda çektiği klipler en çok izlenenler arasına bile girmiştir. Lara’nın klip çekiği şarkıları ise şunlardır: Allah Versin, Adam Gibi Adam, Katmer Katmer, Yolla, Maç Kaç Kaç, İhaneti Giymişsin, Bi Sana’dır.

 

Lara Ödülleri ve Liste Başarıları

2014 yılında 10. Kral Video Müzik Ödüllerinde en iyi çıkış yapan kadın sanatçı ödülünü almaya hak kazanan Lara 2006 yılında ise 4. Müyap Müzik ödüllerinde Adam Gibi Adam isimli albümü ile Altın Albüm ödülünü almaya hak kazanmıştır.

 

Lara Dizi ve Programları

Lara   Alişan ve Çağla Şikel gibi ünlü isimlerin yer aldığı Show TV kanalında   yayınlanan ve bir döneme damga vuran Cennet Mahallesi adlı dizinin 102 bölümünde konuk oyuncu olarak rol almıştır. Bunun dışında sanatçının oynadığı film ya da dizi bulunmamaktadır. Ayrıca ünlü santçıo9 yılbaşı özel programında da konuk oyuncu olarak katılmıştır şarkıcı şimdiler de pek eser ve albüm çıkarmamaktadır. Ancak zaman zaman sabah programlara konuk olarak çıkmaktadır.

Lara Hakkında