Gökhan Özen Kimdir? Biyografisi Albümleri, Şarkıları

Gökhan Özen

Şarkıcı, müzisyen, söz yazarı, besteci, aranjör, müzik direktörü ve oyunculuk gibi çeşitli alanlarda büyük başarılar elde etmiş bir isim olan Gökhan Özen, Türk sanat dünyasında önemli bir sanatçıdır. Tam adı Ahmet Gökhan Özen olan sanatçı, küçük yaşlardan itibaren müzikle uğraşmıştır. Ankara’da başlayan hayatına İstanbul’da devam ederek sanat hayatındaki başarı basamaklarını büyük bir istikrarla tırmanan Gökhan Özen, pop türünde yapığı müzik çalışmalarıyla geniş bir hayran kitlesine sahiptir. Hit olan şarkılarının yanında oyunculuk yeteneğiyle de büyük bir başarı elde eden sanatçı, profesyonel müzik çalışmalarına başlamasıyla birlikte kısa sürede birçok kesim tarafından tanınmış ve sevilmiştir.
 

Gökhan Özen Kimdir?

29 Kasım 1979 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Gökhan Özen, ilköğretim ve ortaöğretim eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamlayan sanatçı, 1996 yılında liseyi bitirmiştir. Eğitim süresi olan 1986 ve 1988 yıllarında Ankara Devlet Opera ve Balesi Çok Sesli Çocuk Korosunda müzik eğitimi alarak kendini bu yönde geliştirmeye başlayan Gökhan Özen, TRT Ankara, TSM Çocuk Korosunda üniversite öğrenimine başlayana kadar şarkı söyleme fırsatı yakalamıştır. İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi’ni kazanması üzerine Ankara’dan ayrılan sanatçı, 1996 yılında İktisat Bölümü’nde eğitimine devam etmiştir. Üniversite eğitimi döneminde de müzikten kopamayan sanatçı, 1998 yılında Akademi İstanbul’da gitar eğitimi almıştır.
 

Gökhan Özen’in Kariyer Başlangıcı

1997 yılında henüz üniversite öğrencisiyken Radyo Tatlıses’te ilk defa programa çıkan Gökhan Özen, 2000 yılında ilk albüm çalışmasını yaparak kariyer başlangıcındaki en önemli adımını atmıştır. “Özelsin” isimli ilk albüm çalışmasıyla sanat dünyasında yer edinmeye başlayan sanatçı, ilk albümünde yer alan Üşüyorum isimli şarkısının video klibini de çekmiştir. Çocukluk döneminde başlayan müzik çalışmalarının sonrasında yaptığı albüm çalışmasıyla başarı yakalayan Gökhan Özen, Türk Müzik Dünyası’nda önemli bir isim haline geleceğinin ilk sinyallerini de bu dönemde vermiştir. İlk albüm çalışmasının ardından müzik çalışmalarına ara vermeden devam eden sanatçı, kısa sürede büyük beğeni toplamıştır.
 

Gökhan Özen’in Profesyonel Sanat Hayatı

2000 yılında yaptığı Özelsin isimli ilk albüm çalışmasıyla adından söz ettiren Gökhan Özen’in sanat dünyasında büyük bir çıkış yakalamasını 2001 yılında çıkardığı ikinci albüm çalışması sağlamıştır. İkinci albümünde yer alan “Aramazsan Arama” şarkısıyla kısa sürede geniş bir hayran kitlesi edinen sanatçı, gençlerin sevgili haline gelmiştir. 2004 yılında 14 Şubat Sevgililer Günü için özel olarak hazırladığı “Her Şeyde Biraz Sen Varsın” isimli CD çalışmasıyla ününe ün katan Gökhan Özen, toplam 12 albüm çalışması yapmıştır. En son 2015 yılında “Maske” isimli albüm çalışması yapan sanatçı, yaptığı her albümle kendi rekorunu kırmış ve genç yaştan itibaren başarı büyük başarı elde etmiştir. Şarkıcılığının yanı sıra dizi oyunculuğuyla da beğeni toplayan sanatçı, “Yıldız Masalı” Yalan Dünya” ve “Sevda Çiçeği” isimli üç dizide rol almıştır.
 

Gökhan Özen’in Başarıları

Genç yaşta sanat dünyasında önemli başarılar elde eden sanatçı, 2000 yılında yaptığı ilk albüm çalışmasıyla yarım milyona yakın bir satış yakalamıştır. Üzerinden uzun yıllar geçmesine rağmen birçok hit şarkısı hala dinlenen sanatçı, 2003 yılında çıkardığı üçüncü albümü olan “Civciv” ile 3 gün içerisinde 300 bin satış rekoru elde etmiştir. Söz ve müzik çalışmaları ile kendi şarkılarını oluşturan Gökhan Özen, Mü-yap'ın Diamond ödülü almıştır. 2000 yılında başladığı albüm çalışmaları ile 2013 yılına kadar 10 albümle tamamlayan sanatçının bu sürede albüm satışı 5 milyonu bulmuştur.
 

Gökhan Özen Hakkında

Albümleriyle büyük başarı elde eden Gökhan Özen, dizi oyunculuğu ve dizi müziği çalışmalarıyla da başarısına başarı katmıştır. 7 Temmuz 2010 tarihinde Selen Sevigen’le evlenen sanatçının 2012 ve 2015 tarihlerinde dünyaya gelen iki kız çocuğu vardır. Eşi Selen Sevigen, CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen’in kızı olmaktadır. Çift, 2016 yılında ani bir kararla ve anlaşmalı bir şekilde tek celsede boşanmıştır.

Gökhan Özen Hakkında