Banu Parlak Kimdir? Biyografisi Albümleri, Şarkıları

Banu Parlak

Aslen Kastamonulu olan Banu Parlak 1987 doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Kastamonu’da tamamlayan müzisyen,  İnstagram üzerinden yaptığı şarkı paylaşımları ile adını duyurmayı başarmıştır. Seslendirdiği şarkıları kaydederek İnstagram üzerinden paylaşım yapmış ve zamanla hatırı sayılır bir kitleye ulaşmayı başarmıştır. 1 milyona yaklaşan takipçi sayısı ile adından söz ettiren müzisyen hem güzelliği hem de güzel sesi ile dinleyicilerin beğenisini kazanmıştır.
 

Narin Yârim İle Yakaladığı Başarı

Paylaşımları ses getiren Banu Parlak ulaştığı kitle ile birçok ünlü ismin de dikkatini çekmeyi başarmıştır. Amatör paylaşımların ardından kendisine gelen teklifleri değerlendirerek bir single çıkarmayı başarmıştır. “ Narin Yarım” adı ile piyasaya çıkartılan single müzisyenin müzik hayatında attığı en ciddi adımlardan bir tanesidir. Albüm çalışmaları ile piyasada yerini alacağını belirten Banu Parlak birçok platformda şarkı söylemek üzere aktif olarak yer almıştır. Şarkı söylemeyi çok seven müzisyen tek şarkılık single ile birçok kitlenin tanıdığı bir isim haline gelmiştir.
 

Banu Parlak’ın Özel Hayatı

Banu parlak özel yaşamında müzik hayatı kadar başarılı olamamıştır. Kısa dönemli yaşadığı aşkın ardından Okan Öztürk ile dünya evine giren müzisyen kısa bir süre sonra olaylı bir şekilde Okan Öztürk’ten tek celsede boşanmıştır. Anlaşmalı olarak gerçekleşen boşanma işleminin ardından yoluna yalnız olarak devam eden müzisyenin Okan Öztürk’ten bir kız çocuğu bulunmaktadır.
 

Narin Yârim Remix Versiyonları

Radyolarda gün boyunca en çok çalan şarkılar arasında yer alan Narin Yârim birçok dj tarafından farklı versiyonlar ile piyasaya sürülmüştür. Hareketli şarkı olması nedeni il gece kulüpleri başta olmak üzere birçok uğrak mekânda çalınan şarkı bu farklı versiyonları ile de beğeni toplamıştır. Sesinin güzelliği ile seslendirdiği her şarkısı beğenilen Banu Parlak, albüm çalışmalarına devam etmektedir. Çıkardığı bir albümü bulunan müzisyen aktif olarak kariyerine devam etmektedir.
 

Banu Parlak İnstagram Paylaşımları

Sosyal medya hesabı üzerinden direksiyon başında seslendirerek paylaşımları ile bilinen müzisyen oldukça aktif bir şekilde İnstagram uygulamasını kullanmaktadır. Birçok şarkıyı bu platformda dinleyicileri ile paylaşarak sesini duyurmaktadır. Son dönemlerde takipçileri ile yaşadıkları polemikler ile de gündeme gelen müzisyen yaptığı yorumlar ile birçok kez takipçilerine sert çıkmaktadır. Eşinden olaylı bir şekilde boşanması nedeni ile eleştirilen Banu Parlak, hakkında çıkan eleştirilere de ateş püskürerek tepki çekmektedir.
 

Banu Parlak’ın Seslendirdiği Şarkılar

Banu Parlak en büyük çıkışı Narin Yârim ile yakalamıştır.  2016 yılında Remiz çalışması ile aynı anda piyasaya sürülen şarkı hala popülerliğini korumaya devam etmektedir. Bunun ardından 2017 yılında Dura Dura ve Yan Yana isimli şarkıları seslendirerek dinleyicileri ile buluşturmuştur. 2019 yılına gelindiğinde ise Dik Yokuş isimli single’ı seslendirerek piyasaya sunmuştur. Son olarak Aman isimli şarkısını paylaşmıştır. İki Yüzlü ve Dam Üstüne Çul Serer isimli şarkıları yayınlayarak bu şarkılara bir de video klip çeken Banu Parlak hem radyolarda hem de müzik kanallarında gün içinde sürekli şarkıları çalınan isimler arasında yer almaktadır.
 

Emrah İle Banu Parlak Polemiği

Emrah ile son dönemde yaşadığı tartışma magazin dünyasında gündeme gelmesini sağlamıştır. Emrah’ın yıllar öncesinde seslendirdiği Belalım isimli şarkı Banu Parlak ile Emrah’ı karşı karşıya getiren sebep olmuştur. Banu Parlak Emrah’a ait olan şarkıyı izinsiz olarak seslendirmesi nedeni ile Emrah tarafından uyarılmıştır. Seslendirdiği şarkıya bir de amatör klip çekerek yayınlamasının ardından ise ikili arasındaki polemik giderek artmıştır. Müzik dünyasında genç İsimlerden birisi olarak yer alan Banu Parlak birçok şarkıyı seslendirerek internet kanalında dinleyicilerine sunmaya devam etmektedir.

Banu Parlak Hakkında