Zeynep Dizdar Kimdir? Biyografisi Albümleri, Şarkıları

İstanbul doğumlu olan Zeynep Dizdar, 14 Temmuz 1976 yılında Kadıköy' de dünyaya geldi. Yengeç burcudur. Zeynep Dizdar 2010 senesinde mesleği turizm rehberliği olan, Can Günay ile dünya evine girdi. Bu evlilik sadece 2 sene sürdü, çift 2012 yılında boşandı. 

Zeynep Dizdar 2018 yılında büyük bir kayıp yaşadı ve annesini toprağa verdi bu acı onu derinden etkiledi. Zeynep Dizdar, hayatında standart bir ünlü, tanınmış biri, kimliği kazanmak yerine müzikte kalıcı ve idol olmayı istemiştir ve bu kalıcı olma isteğini de dünya insanları tarafından beğenilen ve herkes tarafından kabul gören sanatçıları yakın takibe alarak, kendine rehber alarak yapmıştır. Zeynep Dizdar; ülkemizin önemli söz, beste yazarı ve şarkıcısıdır. 

 

Zeynep Dizdar'ın Hayat Hikâyesi 

Zeynep Dizdar çocukluk yıllarından beri müziğe meraklı ve ilgili birisi olmuştur. Henüz çocukken kendi sesiyle, kendi kendine kaset doldurup okuldaki arkadaş çevresine ve Yakın arkadaş çevresine verip, sesini gösterip ve müziğini yayıyordu. Zeynep Dizdar'ın çıkardığı bu kasetler herkes tarafından büyük beğeni görüyordu ve çevresindeki insanlar profesyonel anlamda müziğe yönelmesi gerektiğini söylüyor ve teşvik ediyorlardı. 

Zeynep Dizdar 'ın hayatı, müzisyen ve gitarist Fuat Güner ile tanışınca değişti. Bu tanışma ile hayal ettiği ve kısa sürede yükselip, tanınmasına fırsat doğacak, müzikal hayata adım attı. İlk albümünü çıkarttığı 1997 yılında Zeynep Dizdar şarkıları ile büyük başarı yakaladı, radyo kanallarında ve müzik listelerinde ilk çalınanlar ve halk tarafından en çok beğenilenler arasına girdi. İlk albümünde ki "Nerede Olursan Ol" adlı şarkısına video klip çekmiştir. Bu klip ile Türkiye 'de elektronik müzik yapan ilk sanatçılardandır. 

 

Sanatçının Müziğe Ara Verdiği Yıllar

Zeynep Dizdar ilk albümünü çıkarttıktan müzik hayatına 8 sene ara vermiştir. Bu arada birikimler yapmış söz ve besteler yazmış ayrıca konserlerine devam etmiş ve müzikal alanda kendini geliştirmiştir, daha sonra 2005 yılında ikinci albümünü çıkarmıştır. Bu albümle müzik piyasasına tekrar bomba gibi bir giriş yapmış ve kariyerinde önemli bir zirveye çıkmıştır. 

Zeynep Dizdar hayvan aşığı, örnek bir sanatçıdır. Öyle ki hayvan sevgisi için bestelenmiş olan şarkıyı, ilk albümünde "Bir Hayvanın Günlüğü" adıyla seslendirmiştir. Albümlerinde çoğu zaman; kendi yazdığı, sözü, bestesi kendisine ait olan şarkıları seslendirmiştir. 

Hatta Zeynep Dizdar o kadar verimli bir sanatçıdır ki birçok sanatçıya ve müzik insanına şarkı bestelemiş, yazmış ve vermiştir. Şarkılarını hazırladığı sanatçılar şunlardır; Faruk Ka, Reyhan Karaca, Zeynep Mansur, Bulut Duman, Suat Aydoğan.  Zeynep Dizdar önemli şarkıcılara vokalistlikte yapmıştır. Vokalistlik yaptığı sanatçılar ise ; Tarkan, Yonca Evcimik, Harun Kolçak, Ajda Pekkan'dır. 

 

Zeynep Dizdar 'ın Eserleri 

Zeynep Dizdar 1997 yılında ilk albümü "Yolun Açık Ola" ile müzik sektörüne başladı. 2005 senesinde Zeynep Dizdar ikinci albümünü çıkarmıştır. Bu albümün adı "İlle de Sen"dir. 2008 yılında " Sana Güvenmiyorum" albümünü çıkarmıştır. 

Zeynep Dizdar 2010 yılında ise "Hayat Benim Elimde" albümüyle müzik sektöründeki yerini perçinlemiştir. 2011 yılında Zeynep Dizdar bir single ve bir albüm çıkarmıştır. Çıkardığı single 'ın adı "2012" ve albümünün adı ise " Viraj" dır. 

Zeynep Dizdar 2012 yılında "Maske" adıyla olan singlını yapmıştır. 2013 yılında ''İkimiz'' isimli single çalışmasını yapmış ve müzik dünyasına kazandırmıştır.  2014 yılında ''Party" adıyla maxi single çalışması yapmıştır. Zeynep Dizdar son olarak 2015 yılında "Gönül Oyunu " adıyla olan albümünü müzik severlerin ilgi ve beğenisine sundu. 

Zeynep Dizdar Şarkıları

Zeynep Dizdar Hakkında