Selen Görgüzel Kimdir? Biyografisi Albümleri, Şarkıları

Ünlü sanatçı Selen Görgüzel  pek çoğumuz yakından takip etmekteyiz. Özellikle Hamdi Alkan ile olan evliliğinden sonra Selen Görgüzel  daha fazla kitle tarafından tanınmaya başlamıştır. Peki Selen Görgüzel  kimdir? Nerede doğmuştur ve hangi işlerde bulunmuştur? Selen Görgüzel  1979 yılı 9 Şubat tarihinde dünyaya gelmiştir. Sanatçının doğum yeri İstanbul’dur. Eğitimini İstanbul 50. Yıl Tahran Lisesi’nde devam eden sanatçının babası matbaacıdır. Selen Görgüzel ’in Annesi ev hanımı olarak hayatını idame ettiren bir hanımefendidir. Selen Görgüzel ’in bir tane de erkek kardeşi bulunmaktadır. Sanatçının erkek kardeşi Amerika’da yaşamaktadır.


Selen Görgüzel Sanat Hayatına Adımı

Selen Görgüzel  Liseyi bitirdikten sonra çalışma hayatına televizyonda arka planda başlamıştır. Okan Bayülgen’in O dönemlerde sunmuş olduğu televizyon Çocuğu adlı programda part-time olarak çalışan Görgüzel  daha sonrasında ise sanat hayatına adımını atmıştır. Görgüzel  1996 yılında İstanbul Üniversitesi sinema ve televizyon bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan bir programı ekranlarda sunmaya başlayarak televizyona “Merhaba” demiştir. Sonrasında sanatçı birçok televizyon kanalında sunuculuk deneyimleri yapmıştır. Sanatçının hem güzelliği hem de yeteneğini fark eden birçok yapımcı ona iş tekliflerinde bulunmuştur. Bu iş tekliflerinden bir kısmı televizyon dizileri olmuştur. En ünlü Mahallenin Muhtarları, Avrupa Yakası gibi birçok dizide de rol alan Selen Görgüzel  oyunculuktaki başarısını da kanıtlamıştır. Sanatçının oynamış olduğu O Hayat Benim dizisindeki Cevriye karakteri ise oyunculuk alanında kendisini kanıtladığı bir tecrübesidir.

 

Evlilikleri

Selen Görgüzel  18 yaşındayken ilk evliliğini gerçekleştirmiştir. Selen Görgüzel ’in eşi Yılmaz Bektaş isminde bir kişiydi. Selen Görgüzel  2013 yılında bu Evliliğine son vermiştir. Bu evliliğinden ise ilknaz isminde bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir. 2011 yılında ise Ertuğrul Bitlis ile nişanlanmıştır. Ertuğrul Bitlis polisan’ın sahibidir. Fakat bu nişanlıkları uzun sürse de evliliğe ulaşamadan 2013 yılında ayrılmaya karar vermişlerdir. Selen Görgüzel  halen evli olduğu Hamdi Alkan ile 24 Nisan 2014 tarihinde Dünya evine girmiştir. Hamdi Alkan Selen Görgüzel  Roma’da evlenmişlerdir.


Selen Görgüzel Oynadığı Diziler ve Filmler

Selen Görgüzel  sunuculuk dışında oyunculuk alanında da başarısını göstermiştir. Özellikle çok bilinen Mahallenin Muhtarları, O Hayat Benim gibi dizilerde rol alan Selen Görgüzel ’in sinema deneyimleri de bulunmaktadır. Renklerde kaybolan Hayat, Yedi Kocalı Hürmüz, mıhlıçay âşıkları gibi filmlerde de oyunculuk alanındaki başarısını beyazperdeye taşımıştır. Selen Görgüzel ’in oyunculuk dışında ses konusunda da başarılı olduğu bilinmektedir. Selen Görgüzel ’in tiyatro alanında da yapmış olduğu başarıları bulunmaktadır. Karmakarışık adlı tiyatro oyununda tiyatro konusunda da ne kadar yetenekli olduğunu herkese göstermiştir.


Şarkıcılık Kariyeri

Sanatçının şarkıcılık kariyeri ilk olarak 2012 yılında çocuk kadınım adlı single ile başlamıştır. Burada sesinin güzelliği ve müziğe olan yakınlığını gösteren Görgüzel  bu konu ile ilgili yavaş adımlarla sağlam ilerleyeceğini belirtmiştir. Geçtiğimiz günlerde yeni bir single piyasaya çıkan Görgüzel  Gönül Salıncağı  Erkin Koray  şarkısının coverı ile de oldukça ses getirmiştir. Bu şarkısının klibinin çekimlerini Hamdi Alkan gerçekleştirmiştir.


Hamdi Alkan Ve Selen Görgüzel 

Ünlü yönetmen ve Oyuncu Hamdi Alkan Selen Görgüzel  ile hayatını birleştirdikten sonra örnek bir çift olarak ekranlarda görülmeye başlamıştır. Hamdi Alkan eşinin sanat hayatındaki bütün işlemlerinde destek olduğunu en son çekmiş olduğu klipte de göstermiştir. Ünlü çift Selen Görgüzel  ve  Hamdi Alkan’ın sosyal medyadaki paylaşımları da takipçileri tarafından oldukça beğeni almaktadır. Çiftin yapmış olduğu paylaşımlar ve aralarındaki muhabbetin sosyal medyaya yansıması ise birçok kişinin bu mutlu beraberliğe hayran kalmasının en büyük nedenleri arasındadır. 

Selen Görgüzel Şarkıları

Selen Görgüzel Hakkında