Erkan Çelik Kimdir? Biyografisi Albümleri, Şarkıları

Erkan Çelik 1977 yılında Polatlı'da dünyaya gelmiştir. İlkokul eğitimini Polatlı İlköğretim Okulu, ortaokul ve lise hayatını da aynı şekilde Polatlı'da tamamlamıştır. Üniversite yıllarında 4 yıllık işletme bölümünü bitirmiştir. 1990'lı yıllarda kurulmuş olan Polatlı televizyon kanalında sunuculuk görevini üstlenmiştir.1996 yılında TGRT Ankara Haber Bürolarında polis ve adliye bölümünde gece muhabirliği yaptı. İlerleyen zamanlarda Reha Muhtar'ın ekibine dâhil olmuştur. Show Tv kanalının Ankara Haber Stüdyolarında başarılı bir sunuculuk yapmıştır. Show Tv kanalında sunuculuk yaptığı esnada Aczmendilerin yapmış oldukları eyleme dâhil olmuştur. Haberin kanal tarafından duyulmasının ardından Erkan Çelik, Reha Muhtar aracılığı ile Show Tv'den kovulmuştur. Çünkü haberin yazılı kısmını oluşturan müdür süreci sonlandırmıştır.

 

Erkan Çelik Nerelerde Çalışmıştır?

Show Tv'den ayrıldıktan sonra 2002 yılında Kanal 7 kanalına geçiş yapmıştır."Bu Kadar Olur" isimli "reality show " sunuculuğunu yapmıştır. İzleyicileri tarafından büyük bir beğeni toplayınca ardından "İskele Sancak" programını sunmaya başlamıştır. Spiker Ahmet Hakan ile yer değiştirmiş ve onun yerine ana haber bültenini sunmuştur. Yaklaşık olarak 8 yıl boyunca haberleri sunmaya devam etmiştir. Ardından 12 Nisan 2013 yılında Habertürk kanalında çalışmıştır. Meslekte deneyimli olan eski spiker Jülide Gülizar hanımdan diksiyon, spikerlik tarzı eğitimler almıştır. Show Tv ekranlarında Basın Kulübü programı ile birlikte Ana Haber Bültenini sunmuştur. 1 Ocak 2014 tarihine geldiğinde HaberTürk kanalının Tv yönetmenliği bölümüne atanmıştır.

 

Erkan Çelik'in Meslekte Başarıları 

Erkan Çelik çalıştığı kanallarda mesleğini en güzel şekilde icra etmeyi başarmıştır. Habertürk yayın yönetmenliğinin yanı sıra ShowTv  haberin genel olan sorumluluklarını bir süreliğine üstüne almıştır.8 Temmuz 2014 tarihinde ise Show Tv genel yayın yönetmenliğinden  ayrılmıştır. Temmuz ayına geldiği zaman tekrardan Habertürk genel yayın yönetmenliğine başlamıştır. 5 Ocak 2015 tarihinde tüm halkına görevinden tamamen istifa ettiğini açıklamıştır. Erkan Çelik,  27 Temmuz 2016 yılından itibaren  TRT1 ekranında ana haber bültenini sunmaya başlamıştır. 6 Ekim 2017 tarihinde TRT1 kanalındaki görevinden ayrıldığını herkese duyurmuştur. Seda Sayan ile birliktelik yaşamış ve evlenmeyi düşünmüşlerdir. Fakat aralarında meydana gelen geçimsizlik nedeni ile anlaşarak ayrılmayı başarmışlardır.


Erkan Çelik'in Evlilik Hayatı 

Seda Sayan ile yaşadığı sevgililik yaşamı sosyal medya üzerinde adeta gündem haline gelmiştir. Seda Sayan ile birlikte olmadan önce Emine Çelikle evlilik hayatını sürdürmüştür. Evliliklerinden 2 tane çocukları dünyaya gelmiştir. Evliliklerinde yaşadıkları geçimsizlik nedeni ile boşanmaya karar vermişlerdir. Emre Çelik, gençlik yıllarında maddi açıdan zor günler yaşamıştır. Özellikle o dönemlerde tezgâhtarlık yaparak iş yaşamını sürdürmeyi başarmıştır. İleriki yıllarda eğitim seviyesini yükselterek Show TV kanalında bir süreliğine de olsa söz yazarlığı ve ardından şairlik yapmıştır.
Seda Sayan'ın kendi bestelediği "Kara Gözlüm Ölesim Var "şarkısında çektiği klip de yer almıştır.  TV8 ekranlarında yayınlanan Aşk-ı Roman dizisinde rol almıştır.

 

Erkan Çelik'in Eğitim Hayatı Nasıldır?

Lise yıllarına geldiği zaman, okul tiyatrosunda görev almıştır. Çeşitli çocuk tiyatrolarında rol aldığı için kendini geliştirebilme imkânı bulmuştur. Maddi açıdan birikim elde etmek için hem çalışıp hem de modellik yapmıştır. Yaklaşık 4 yıl boyunca craft oyunculuk okulunda eğitimler almıştır ve istikrarlı bir şekilde devam etmiştir. Osman Yağmurdeveli Sanat Akademilerinde kamera önündeki oyunculuk üzerine eğitimler almıştır. Erkan Çelik, dijital ortamlarda yayınlanan "İz" isimli dizide "ajan" karakteriyle başarılı bir oyunculuk sergilemiştir. 2017 yılında düzenlenen 1.Güzeli Yarışmasında ikinciliği kazanmıştır. "Seni Gidi Seni" isimli sinema komedi filminde rol almayı başarmıştır. İlk defa uzun olan metrajlı filmi "Ben Seni Çok Sevdim " filmidir.

Erkan Çelik Şarkıları

Erkan Çelik Hakkında