Ayşe Özyılmazel Kimdir? Biyografisi Albümleri, Şarkıları

Ayşe Özyılmazel, İstanbul’da 24 Ekim 1979 yılında dünyaya gelmiştir. Babası ünlü sanatçımız Neco’dur. Annesi ise Oya Germen’dir. Eğitim hayatında sanatın izlerini görmek mümkündür. 1997 yılında Semiha Şakir Lisesi’ni bitirdikten sonra Yeditepe Üniversitesi Sinema Bölümü’nü bitirmiştir. Görsel sanatlara ve yazıya olan ilgisi, sanatçının bu yönde ilerlemesini sağlamıştır. Sinema Bölümü’nü seçmesi de bu nedenledir.

 İstanbul Gelişim Orkestrası’nda görev alan Yılmazel daha sonra bir kitap ta çıkarmıştır. Sana Bi’şey Olmasın keyifli yazı dili ile kaleme alınmış kitaplarındandır. Hareketli kişiliği ve enerjik tavırlarıyla ekrana çıktığı andan bu yana herkesin sempatisini kazanmış sanatçılarımızdandır. Farklı alanlarda ilgi ve yetenekleri olan Ayşe Özyılmazel, bunu sanatçı şahsında başarı ile toplamış bir kişiliktir. Kendinden başka sanatçının bir ablası ve bir de kız kardeşi bulunmaktadır.

 

Ayşe Özyılmazel’in Yazar Tarafı

Ayşe Özyılmazel, sahne sanatlarında başarılı olmasının yanı sıra yazar kişiliği ile de öne çıkmaktadır. Entelektüel kişiliği ile yazar tarafı da son derece kuvvetlidir. Çıkardığı kitabı, geniş kitleler üzerinde büyük beğeni toplamıştır. Ayrıca Sabah Gazetesi’ne de düzenli olarak yazdığı yazıları ile ilgi toplamaktadır.

Akıcı dili ve keyifli anlatımı ile gazetede sayfası bulunan genç yazarlarımızdandır. Ayşe Özyılmazel, babasının bazı yeteneklerini almasına rağmen, onun izinden giden bir sanatçı olmamıştır. Farklı yönlerde kendini yetiştirip, ispatlamış sanatçılarımızdandır. Müzisyen kişiliği babasını andırsa bile farklı kulvarlarda da kendini yetiştirmiştir. Yazarlık ve sahne performansı bunlardan bazılarıdır.

 

Ayşe Özyılmazel’in Müzik İle İlgisi

Ayşe Özyılmazel, müzik ile iç içe olan bir ortamda büyümüştür. Babasından aldığı yetenekleri sayesinde farklı müzik gruplarında da yer almıştır. Uzay Heparı için onun vefatından sonra yapılan bir albümde, Biçare Şarkısını son derece başarılı bir şekilde yorumlamıştır.

Sonsuz Albümü, hit olan albümler içerisinde otuz beşinci sıraya kadar çıkabilmiş albümdür. Bunda Yılmazel’in sesi kadar yorumcu kişiliği de öne çıkmaktadır. 2009 yılında ise sanatçı kendi albümünü çıkarmıştır. Bu konuda en büyük desteği ise ablası Zeynep Özyılmazel’den almıştır. Albüm resimlerinde sanatçının ablasının da önemli katkıları bulunmuştur.

Ayşe Özyılmazel’in söz yazarlığı da bulunmaktadır. Enerji isimli şarkının sözleri kendisine aittir. Çok sayıda şarkıyı seslendirirken kliplerinde de oynamıştır. Sahnesi başarılı olan sanatçı, seslendirdiği şarkılara da çektiği klipleri ile keyifle izlenen sanatçılarımızdandır. Birçok single çalışması olan sanatçının Arabesk, Tatlım, İki Sakin, Roket ilk akla gelenleridir. Şarkıcılığı kadar şarkılara yazdığı sözler de son derece başarılıdır.

 

Ayşe Özyılmazel’in  Yaptığı Programlar

Ayşe Özyılmazel, çok sayıda programa konuk olmuştur. Magazin haberlerine konu olabilecek kadar renkli bir kişiliği olan sanatçı, aslında entelektüel bir kişidir. Genç sanatçı, sahne yaşamında çok sayıda tiyatro ve program teklifi almıştır. En akılda kalanı ise Alişan ile birlikte hazırladıkları, Ayşe İle Alişan programıdır. Daha sonra ise tek başına yaptığı çalışması olan Su Gibi Gel’dir. Arkadaşım Hoş geldin de de rol almıştır.

Ayşe Özyılmazel, özel hayatı ile gündeme gelmek istemese de Ali Taran ile yaptığı evliliği uzun süre konuşulmuştur. Çiftin arasındaki yaş farkı, magazin haberlerinde uzun süre gündemde kalan konular arasındadır. Bu evlilik bir seneden kısa sürerek, Nisan 2012 yılında bitmiştir. Sanatçının doğal tavırları, günlük yaşamdaki sade ve dürüst kişiliği, kalemine de yansımıştır.

Çoğu zaman çarpıcı ve cesur tespitlerini akıcı bir şekilde kaleme almaktan da çekinmemiştir. Sanat camiasına doğal tavırlarıyla renk getiren, ekranın aranan yüzlerinden biridir. Popüler olmaktan öte kültürel birikimi ile de her dönem zevkle izlenen sanatçılardandır.

Ayşe Özyılmazel Şarkıları

Ayşe Özyılmazel Hakkında