Müslüm Gürses - Diley Diley


Sanatçı Müslüm Gürses
Şarkı Diley Diley
Kategori Türkçe Şarkılar
Hit 960
Kanal Esen Müzik
Uyarı Telif Hakları

Arabesk müziğin babası olarak kabul edilen Müslüm Gürses her dem yaptığı çalışmalar ile kendi farkını ortaya koyan bir insan olarak yaşam yolculuğunu tamamladı. Müziğinde gösterdiği başarıda her dem kendi çizgisini aşmasının payı oldukça büyüktü ki kendisinin müzik yolculuğu türküler ile başladı ve daha sonrasında arabesk olarak devam etti.

Lakin dönem dönem yine de türküler seslendirdi. İşte onlardan bir tanesi de Müslüm Gürses’in 2000 yılında çıkardığı Zavallım Albümünde yer alan Diley Diley isimli anonim halk ezgisi. Kendisine ait yorumla seslendirdiği türkü yıllardır halk arasında en çok söylenen ezgilerden ki kendisi bu albümde Dİley Diley ezgisini de kendi yorumunu katmış durumda.

Türkola müzik firması tarafından çıkan bu albümde diğer ezgilerin yanında Diley Diley kıvrak ezgileri ile insanları neşelendiriyor ve umut veriyor. 3 dakika uzunluğunda olan türkü albümün 10. Eseri. Esen müzik imzasını taşıyan klip Müslüm Gürses ölmesine rağmen ve bu ezgiyi farklı insanlar seslendirmesine rağmen hala en çok kendisinden dinlenen eserler arasında ilk sıralarda.

 

"Diley Diley" Şarkı Sözleri;

Mevlam bir çok dertmiş
Beraber derman vermiş
Bir öldürücü derde neden ilaç vermemiş
Diley diley diley yar

Fanidir dünya fani
Alırda vermez yari
Bu öldürücü derdi
Tabiblerde bilmedi
Diley diley diley yar

Söz & Müzik: Fahri Kayahan

Müslüm Gürses Şarkıları

Yorumlar

Yorum Yap

    Bu şarkıya ilk yorum yapan siz olun

capthca