Tarkan 10 Albümü

Tarkan 10 Albümü 2017 Ve Müzikseverlerle Buluşması

Türk pop müziğinin en önemli isimlerinden biri olan Tarkan, yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da popülerlik kazanmış sayılı sanatçıların arasındadır. İşlerinin hepsinde aynı özeni gösteren ve takdir gören Tarkan, 2010 yılındaki Adımı Kalbine Yaz albümünden sonra uzun bir hazırlık dönemine girmişti.

Yeni albümünün üzerinde titizlikle çalışan Tarkan, 15 Haziran 2017 tarihinde albümü sevenleriyle buluşturmuştur. Uzun bir ara verdiğinden albüm, özellikle Tarkan hayranları tarafından, sabırsızlıkla bekleniyordu. Albüm içeriği de bu beklentileri karşılayacak ölçüde olmuş ve oldukça sevilmiştir.

Tarkan 10 Albümünün İçeriği

2017 yılında müzikseverlerin beğenisine sunulan, Tarkan’ın 10 isimli albümü, DMC etiketini taşımaktadır ve içinde 14 parça bulunmaktadır. Tarkan albümünde ayrıca pek çok ünlü isimle de çalışmıştır. Tarkan’ın özenle hazırladığı bu albümde, söz ve bestesi kendisine ait olan parçaların yanında, ünlü isimlerden de şarkılar almıştır.

Megastar’ın 10 albümünde imzası bulunan ünlü isimler ise şöyledir: Sezen Aksu, Nazan Öncel, Gülşah Tütüncü, Aysel Gürel, Serdar İzzet Özdoğan, Murat Matthew Erdem-Ayça Z. Aydın (Miya), Ümüt Sayın. Albümün isminin 10 olmasının sebebi ise, Tarkan’ın 10. albümü olmasıdır.

Tarkan 10 Albümünün İçindeki Şarkılar

10 albümünün içindeki ilk şarkı olan Yolla’nın sözü Tarkan’a, müziği Tarkan ve Ozan Çolakoğlu’na aittir. Çay Simit isimli ikinci şarkının ise söz-müziği Gülşah Tütüncü imzası taşımaktadır. Beni Çok Sev isimli üçüncü parçanın sözleri Güney Çoban’a müziği Serdar İzzet Özdoğan’a aittir. Söz müziği Sezen Aksu’ya ait olan Ben Senin şarkısı ise dördüncü sırada albümde yer almıştır.

Albümün beşinci şarkısının sözleri Ayça Z. Aydın’a müziği ise Murat Matthew Erdem’e ait. Sezen Aksu’nun imzasını taşıyan bir diğer şarkı ise, Her şey fani olmuştur. Yedi ve sekizinci parçaların (Kedi Gibi, Hodri Meydan) söz-müziği Tarkan’a aittir. Albümün dokuzuncu şarkısı Biz Çocukken’in sözleri Günay Çoban tarafından yazılırken müziğini Tarkan yapmıştır.

Yine sözlerini Günay Çoban’ın müziğini ise Tarkan’ın yaptığı Bal Küpü şarkısı, onuncu sırada yer almıştır. Söz-müziği Nazan Öncel’in olan Acımasız ise on birinci sıradadır. On ikinci şarkı Sevdam Tek Nefes’in sözleri Aysel Gürel’e müziği Tarkan’a aittir. Bir sonraki şarkı O Sevişmeler ise Ümit 1Sayın imzası taşır. Son şarkı Affedin Bizi Çocuklar’ın söz-müziği de Tarkan’a aittir.