Serdar Ortaç Kimdir? Biyografisi Albümleri, Şarkıları

Serdar Ortaç

Serdar Ortaç 1970 İstanbul doğumludur. Üç erkek kardeştirler. İlkokulu Kocamustafapaşa orta öğrenimini ise Suadiye Lisesinde tamamlamıştır. Lise öğrenimini Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesinde tamamlamıştır. Burada torna tesviye bölümünü bitirmiştir. Ve daha sonra babasının yanında torna atölyesinde çalışmıştır. Yüksek öğrenimi ise Bilkent Amerikan Dili ve Edebiyatı bölümüdür. Fakat tamamlamadan üniversiteyi bırakmıştır. Ve 1993 yılından itibaren İstanbul'da özel radyolarda program yapımcılığı ve sunuculuğu yapmaya başlamıştır. Ses tonu ile dikkat çekmeyi başaran Serdar Ortaç Raks Müzik Şirketinin dikkatini çekerek kendi sesi ile ilk albümünü yapma şansını elde etmiştir.
 

Serdar Ortaç Albümleri

Serdar Ortaç radyoda sunuculuk yaparken ve kendi yazdığı şarkıları ile yapımcıların dikkatini çekmiş ve ilk 1994 de Karabiberim albümü ile müzik dünyasına giriş yapmıştır. 1996 da Yaz Yağmuru adlı albüm onun başarısını bir kat daha arttırmıştır. Albümdeki A1 parça olan Ben Adam Olmam çok beğenilmiştir. 1998 de 3.albümü Gecelerin Adamı, 2000'de Bilsem ki albümleri çıkarılmıştır. Bu albümde Ebru Gündeş'le yaptığı düet dikkatleri çekmeyi bir kez daha başarmıştır. 2002'de Okyanus albümü, 2004'de ÇAKRA albümü ile çıkış devam etmiştir. Albümlerin yanı sıra diğer sanatçılara verilen şarkılarıyla da Serdar Ortaç söz ve müziği şarkıları piyasayı harekete geçirmiştir. Bunlardan bir tanesi Sibel Can'a verdiği Padişah şarkısıdır. Yılın en sevilen şarkısı ödülünü almıştır. Artık beste fabrikası olarak tanınmaktadır. Genelde 2 sene arayla piyasaya sunduğu diğer albümleri ise, Mesafe, Nefes, Kara kedi, Ray, Bana Göre Aşk, Gıybet ve Cımbız'dır.
 

Serdar Ortaç’ın Müzik Ödülleri

Serdar Ortaç'ın müzik hayatındaki başarıları kuşkusuz ödüllerle taçlandırıldı. 1994 de en iyi çıkış yapan erkek sanatçı unvanını Kral Tv den aldı. Sonra Padişah şarkısı ile yılın en sevilen şarkısı, Hürriyet Altın Kelebek'ten yılın en başarılı sanatçısı ve Pop Müzikte en iyi erkek sanatçı unvanını almıştır. 2014 yılında İrlandalı Chloe Loughman ile hayatını birleştirdi. Müzik hayatındaki başarılara, aşk dolu evlilikte eklenince Serdar Ortaç için çok daha renkli yıllar yaşanmaya başlandı. Maalesef ki 2019 yılında boşanmışlardır.
 

MS Hastalığına Yakalandı

Hayat enerjisi ta ki MS hastalığına yakalanana kadar son derece güzeldi. 44 yaşında yakalandığı bu hastalık, bağışıklık sistemini bozan, beyin ve omurilikte plak oluşmasına neden olmaktadır. Bu oluşumlarda uyuşukluk halleri, kaslarda kramplar, şiddetli ağrılar, güç kayıpları, bacakların taşıyamaz hale gelmesi, konuşma bozukluklarıdır. Sahnede bu tür belirtilerle karşı karşıya kalan Serdar Ortaç hastalığın teşhisi ile birlikte sürekli bir yorgunluk ve depresyonlu bir ruh haline bürünmüştür. Oysa Serdar Ortaç her zaman eğlenceli, esprili yanı ile dikkat çekicidir. Şu sıralar tedavisi devam etmekte olup sağlık durumu iyi olsa da hastalığın belirtileri onu çoğu zaman zorlamaya devam etmektedir.
 

Serdar Ortaç’a Ait Olan Şarkılar

Serdar Ortaç şarkıları denildiğinde gerek kendi seslendirdiği gerek diğer sanatçı arkadaşlarına verdiği şarkılar doğrultusunda her zaman fark atan özellikte olmuştur. İlk şarkı olan Karabiberim klibi ile de dikkat çekerek listelerde başı çekmiştir. Bilsem Ki, Yaz Yağmuru, Gamzelim, Şeytan, İsmi Lazım değil, Ben Adam Olmam, Kararsın Dünyam o yılın en sevilen şarkıları olmayı başarmıştır. Serdar Ortaç duygusal şarkıları her zaman kalbe hükmederken, hareketli şarkıları ile de yerinde duramaz bir ruh halini büründürmeyi başaran cinstendir. Türkiye de ya da dünyada verdiği sayısız konserler ve sahne performansları sayesinde her mekânı dolup taşıran potansiyelde olan en başarılı ve üretken sanatçılardan olan Serdar Ortaç her zaman şarkıları ile sevilen biri olmayı başarmıştır ve başarmaya da hiç azalmadan devam etmektedir.

Serdar Ortaç Hakkında