Demet Akalın Kimdir? Biyoğrafisi Albümleri, Şarkıları

Demet Akalın Kurt

Demet Akalın, 1972 yılında dünyaya gelmiştir.  Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde doğan Demet Akalın,   ilkokul yollarını Gölcükte geçirdi. İlköğretim yıllarında hayaller kuran bir kızdı. Gazeteci veya öğretmen olmak istiyordu. Demet Akalın lise yılına kadar Gölcükte İkamet etti.  Barbaros Hayrettin lisesinden, başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Demet Akalın lise hayatı boyunca çok sevilen bir kişi olmuştur. Okul hayatını her zaman başarılı bir şekilde geçirmiştir. Kendi çapında hayalleri olan Demet Akalın, bulunduğu dönemin kötü koşulları yüzünden üniversite hayatına devam edememiştir. Demet Akalın da büyük hayal kırıklığı yapan bu durum, bir süre onu üzmeye yetmiş.
 

Demet Akalın’ın Mankenlik Sektörüne Girişi

Lise Eğitimi bittikten sonra kendisine bir meslek aramaya başlayan Demet Akalın, fiziki özelliklerini göz önünde bulundurarak, mankenlik ajansına yazılmaya karar vermiştir. Bu dönemde kendisine annesinin desteği çok büyüktür. O dönemlerde Yaşar Yaşar Alptekin mankenlik kursuna kendini kaybettirmiştir. 1990 yılında başarılarını almaya başlamıştır. O yıllarda güzel fiziği ile mayo güzeli seçilmeyi başarmıştır. Bu dönemden sonra, kendisine gelen Neşe Erberk mankenlik ajansındaki teklifi değerlendirerek, mankenlik hayatına o ajansta devam etmeye karar vermiştir. Mankenlik mesleğini başarı ile yerine getirmeye devam eden Demet Akalın, sesinin güzelliğini fark etmeye başlamıştır. Bu süreden sonra çeşitli gazinolar ve barlarda şarkı söylemeyi denemiştir.
 

Şarkılıcılıkta Demet Akalın’ın Kariyer Yükselişi

Sesinin güzel olduğunu fark eden Demet Akalın’a, albüm teklifleri gelmeye başlamıştır. Gerçekten o dönemde sesi ile dikkat çekmeyi başarmıştır. O süre zarfından sonra, ses eğitimi almaya başlamıştır. Ses yeteneğini geliştirmeye karar vermiştir. Ve ardından Sebebim adlı albümü piyasaya sürülmüştür. Mankenliği tam anlamıyla şarkıcılar tercih etmiştir. Yaptığı albüm ile ses getirmeye başlayan Demet Akalın, Senin Anan Güzel Mi adlı single’ı ile dönemde Türk pop listelerini alt üst etmiştir. Yapmış olduğu single ile dönemde kendinden söz ettirmeyi başarmıştır. Ekranların aranılan yüzü haline gelmiştir. Artık kendisini tüm Türkiye tanımaya başlamıştır.

Daha sonra, unuttum adlı albümü ile tam olarak zirveye oturmaya başlamıştır. Unuttum albümü Tüm Türkiye'de sevilerek dinlenen albümler arasına girmiştir. Artık albümlerinin ve şarkılarının sabırsızlıkla beklediği bir şarkıcı haline gelmiştir. Dönemde tüm Radyo ve kulüplerde, en çok çalınan ve en çok istek alan 3. Albüm Banane ile piyasaya tekrar geri dönüş yapmıştır. Kendinden çok fazla söz ettiren Demet Akalın, 2006 yılında Kusursuz 19 albümü, ödül almıştır. Artık Türk pop müziği denilince akıllara Demet Akalın gelmeye başladığı dönemlerde geldik.
 

Demet Akalın’ın Aldığı Ödüller

Ülkemizde hala yapılan Kral TV Müzik ödüllerinde Demet Akalın, Affedersin adlı şarkısı en iyi pop şarkısı ödülünü almayı başarmıştır. Ayrıca en iyi pop kadın şarkıcı ödülü almıştır. Bunun yanı sıra Demet Akalın'ın daha birçok ödülü bulunuyor. Başarısının tam olarak zirvesinde olan Demet Akalın, hızlı albüm çalışmalarına devam etmiştir.

Magazinsel bir hayata sahip olan Demet Akalın, mankenlik yaptığı dönemlerde ünlü basketbolcu İbrahim Kutluay ile uzun süren bir aşk yaşamıştır. Demet Akalın ilk evliliğini Oğuz Kayhan ile 2006 yılında gerçekleştirilmiştir. Bu evliliğinde aradığı mutluluğu bulamayan Demet Akalın, evliliğini Bitirme kararı almıştır. 3 ay içerinde evliliğini sonlandırmıştır. Uzun bir süre evlilik yaşamayan Demet Akalın, mutluluğu Aramaya devam etmiştir. Uzun süre aşk yaşadığı Önder Bekensir ile 22 Ocak 2010 yılında büyük hayaller ile dünya evine girmiştir. Akalın, bu evlilikten de aradığını bulamamış ve sancılı bir süreç geçirmiştir. Sadece 7 ay süren evliliğini, büyük bir hızla bitirmeye karar veren Demet Akalın, hemen boşanmıştır.  Ardından uzun yıllar kimse ile görülmeyen ve aşk yaşamayan Demet Akalın,  2012 tarihinde Okan Kurt ile ortak hayata yeniden atmıştır. Okan Kurt ile olan evliliğinden Hıra adında bir kızları bulunuyor. Okan Kurt İle olan evliliği hala devam ediyor.